3 کلید برای باز کردن قفل انرژی تمام روز

روانشناسی و موفقیت, دانلود سمینار های انگیزشی

3 کلید برای باز کردن قفل انرژی تمام روز

خواب متعادل چند ساعت است؟, روانشناسی و موفقیت

باز کردن قفل انرژی در تمام روز – توصیه های آنلاین زیادی در مورد چگونگی پر انرژی ماندن وجود دارد. می‌توانید صبح‌ها یک مولتی ویتامین بزرگسالان مصرف کنید، یک تمرین سبک انجام دهید یا غذاهای مغذی بخورید. استراحت کافی نیز در لیست است، اما کمیت (و کیفیت) مورد نیاز شما همیشه مشخص نیست. به علاوه، یکی از مهم‌ترین حقایق معمولاً نادیده گرفته می‌شود: اگر خوب نخوابید، سایر نکات مؤثرتر هستند.

دکتر مایکل بروس می‌گوید: «هر کاری که انجام می‌دهید، با یک خواب خوب بهتر انجام می‌دهید». کم‌ کردن منابعی که می‌تواند به طور مثبت روز شما را به هر شکلی که تصور کنید بهتر کند، کمی احمقانه به نظر می‌رسد.

برووس، یک پزشک خواب، بسیاری از بیماران ناتوان را می بیند – افرادی که به نظر می رسد کارها را درست انجام می دهند اما هنوز انرژی ندارند. برای یافتن پاسخ این مشکل او سال‌ها تحقیق کرد تا علت را بیابد و به مردم کمک کند تا کنترل خود را دوباره به دست آورند. در این شماره از اندیشه های درخشان، او اصول اولیه آرامش را با تریستان اومادا، سردبیر SUCCESS People بحث می کند.

واقعا به چند ساعت خواب نیاز دارید؟

همه ما این هشدار را شنیده ایم که بزرگسالان به هشت ساعت خواب نیاز دارند اما این بیانیه ای است که سن، جنسیت یا وضعیت پزشکی فرد را در نظر نمی گیرد.

به گفته برئوس، ریاضی واقعی پشت خواب در اینجا آمده است: اگر این واقعیت را در نظر بگیرید که چرخه خواب متوسط 90 دقیقه است و افراد به طور متوسط پنج چرخه در شبانه روز هستند، 450 دقیقه استراحت به شما می دهد. تقسیم 450 بر 60 برابر با هشت ساعت خوابی نیست که اکثر مردم دنبال آن هستند. در واقع 7.5 است.

برووس می‌گوید: «فکر نکن، خدای من، باید خودم را بکشم تا هشت ساعت بخوابم. “این لزوما درست نیست.”

کمیت خواب در مقابل کیفیت خواب | خواب متعادل چند ساعت است؟

7.5 ساعت خواب نقطه شروع خوبی است، اما کیفیت استراحت شما به همان اندازه مهم است. در غیر این صورت، ممکن است پس از یک شب خواب طولانی با احساس خستگی از خواب بیدار شوید.

برووس می‌گوید: «مردم همیشه می‌گویند: «چند ساعت نیاز دارم؟» این یک معیار کمی است. «این معیار بر اساس کیفیت شما تغییر خواهد کرد. کیفیت بالاتر [برابر] کمیت کمتر. این همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم، برای کارآفرینان.”

برووس می خواست این نظریه را آزمایش کند، بنابراین تصمیم گرفت نیمه شب به طور مداوم بخوابد. در ابتدا، او به طور طبیعی در ساعت 7:15 صبح از خواب بیدار شد، اما با ادامه آزمایش، او زودتر شروع به برخاستن کرد: 7 صبح، 6:30 صبح و در نهایت 6:15 صبح ، او از ساعت زنگ دار برای بیدار شدن استفاده نکرد. و هرگز بی خوابی را تجربه نکرد. بنابراین حتی به عنوان یک پزشک خواب – کسی که ممکن است از قانون هشت ساعت دفاع کند – برووس آنچه را که نیاز داشت در شش ساعت به دست آورد. او آن را به کارایی خواب افزایش می دهد، که می تواند تعداد ساعاتی را که در رختخواب می گذرانید کاهش دهد.

کرونوتایپ متعال: چرا هیچ روال خوابی بدون آن کامل نمی شود؟

آیا می توانید شش ساعت بخوابید و همچنان یک روز پربار و پر انرژی داشته باشید؟ همانطور که معلوم است، پاسخ در ژن های شما پنهان است. برخی از افراد به دلیل کدگذاری طبیعی خود، زود از خواب بیدار می شوند یا دیر می خوابند.

برووس می‌گوید: «این‌طور نیست که بتوانید انتخاب کنید [و بگویید]: «می‌خواهم به باشگاه 5 صبح بپیوندم و سحر خیز باشم.» “این واقعاً به این شکل کار نمی کند.”

کرونوتایپ شماست که بهترین برنامه خواب شما را تعیین می کند. کرونوتایپ ها نتایج رفتاری بر اساس ژنتیک شما هستند و تمایل شما به خوابیدن در زمان های خاص را توضیح می دهند.

در اینجا چهار کرونوتایپ وجود دارد که توسط برووس برای درک بهتر ذکر شده است:

  • شیرها: افراد در این کرونوتایپ قبل از طلوع خورشید بیدار می شوند. آنها افرادی با فعالیت های دائمی با لیست کارهای طولانی و شاید دارای یک یا دو استارتاپ هستند. آنها 15 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.
  • گرگها: اینها همانهایی هستند که اکثر مردم به عنوان جغدهای شب در نظر می گیرند – هنرمندان، بازیگران، نوازندگان و دیگر افراد خلاق. گرگ ها به ندرت قبل از نیمه شب می خوابند و 15 تا 20 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.
  • خرس ها: نه کاملاً گرگ و نه کاملاً شیر. این کرونوتایپ درست در وسط قرار دارد و 50 تا 55 درصد از مردم را تشکیل می دهند. خرس ها از برنامه استاندارد پیروی می کنند: ساعت 7:30 صبح بیدار می شوند و ساعت 10:30 به رختخواب می روند.
  • دلفین ها: این کرونوتایپ هرگز کاملاً خواب نیستند. دلفین‌ها می‌توانند نوعی بی‌خوابی ژنتیکی داشته باشند یا به سادگی در هنگام استراحت در شب مشکل داشته باشند.

همچنین مشاهده کنید: کرونوتایپ چیست؟

ترکیب کرونوتایپ با تیپ بدنی

برووس می گوید، نکته جالب در مورد کرونوتایپ ها این است که چقدر با تیپ های بدنی مرتبط هستند. دانستن اینکه آیا شما یک اکتومورف (بلند و لاغر)، مزومورف (V شکل و عضلانی)، یا اندومورف (وزن در باسن/شکم) هستید می‌تواند به شما در انتخاب سبک زندگی کمک کند.

او می گوید: «به نظر می رسد که ایده قدیمی اندومورف، مزومورف، اکتومورف واقعاً بر اساس متابولیسم است. به نظر می رسد که لاغرها متابولیسم سریعی دارند، مزومورف ها متعادل به نظر می رسند و متابولیسم متوسطی دارند و اندومورف ها متابولیسم کندتری دارند.

او می‌گوید، بنابراین اگر یک اندومورف هستید، احتمالاً یک شیر نیستید (زود بیدار می‌شوید)، و احتمالاً نیازی به خوردن صبحانه به محض بیدار شدن ندارید. شما می توانید تا ظهر یا دیرتر چیزی نخورید زیرا صبح از تمام انرژی خود استفاده نمی کنید (با فرض اینکه دیرتر از خواب بیدار شوید). از طرف دیگر، شیرها باید زودتر صبحانه بخورند زیرا زودتر فعالیت خود را آغاز می کنند. برووس در کتاب جدید خود، Energize!: Go from Dragging Ass to Kicking It in 30 Days، که با همکاری بنیانگذار SoulCycle، Stacey Griffith نوشته شده است، اطلاعات بیشتری در مورد کرونوتایپ ها و انواع بدن ارائه می دهد.

باز کردن قفل انرژی در تمام روز

3 کلید برای باز کردن قفل انرژی تمام روز | باز کردن قفل انرژی در تمام روز | خواب متعادل چند ساعت است؟ | روانشناسی و موفقیت

چگونه به طور کلی انرژی خود را افزایش دهیم؟

حتی اگر نوع بدن یا کرونوتایپ خود را نمی‌دانید، راه‌هایی برای افزایش انرژی در طول زمان وجود دارد.

در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که برووس توصیه می کند:

  • هر روز در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید، حتی آخر هفته ها. یک روال خواب مداوم به شما کمک می کند بهترین احساس را داشته باشید.
  • هفت یا چند ساعت خواب را هدف قرار دهید، اما بدانید که بسته به نوع کرونوتایپ و میزان کارآمدی شما ممکن است به خواب کمتری نیاز داشته باشید.
  • به طور منظم چرت بزنید تا انرژی خود را افزایش دهید.
  • اگر مشکل خواب دارید (نارکولپسی، آپنه خواب، و غیره)، با پزشک خود صحبت کنید تا مقداری استراحت یا خواب مورد نیاز را جبران کنید.

 

چگونه با انرژی یمان زندگی خود را تغییر دهیم (جو دیسپنزا)

بدنتان را با ذهنتان درمان کنید (دکتر جو دیسپنزا)

قدرت خارق العاده ذهن (دکتر جو دیسپنزا)

چگونه مرد بهتری باشیم؟ (دارن هاردی)

 

3 کلید برای باز کردن قفل انرژی تمام روز, خواب متعادل چند ساعت است, روانشناسی و موفقیت

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید