7 مزیت خیره کننده اوریگامی برای فرزند شما

اوریگامی، آموزش اوریگامی، فواید اوریگامی برای کودکان،

7 مزیت خیره کننده اوریگامی برای فرزند شما

فواید اوریگامی برای فرزند شما، پکیج آموزش تصویری اوریگامی، آموزش ساخت اوریگامی ساده، اوریگامی چیست و چه کاربردی دارد، همه چیز درباره اوریگامی

اوریگامی هنر تا کردن کاغذ است. این کاردستی دارای ریشه ژاپنی است، زیرا oru به معنای “تا کردن” و kami به معنای “کاغذ” است. همچنین بخشی از فرهنگ چینی است و در چین به آن ژژی می گویند. اوریگامی مهارتی است که همه می توانند آن را امتحان کنند و یک تمرین خوب برای مغز است. این هنر توسط استاد بزرگ اوریگامی، آکیرا یوشیزاوا محبوب شد.
اکنون، این هنر به سرعت به محیط های کلاس درس نزدیک می شود و به دلیل کاربردهای عملی بسیاری که دارد شناخته می شود. از طریق مدل‌های اوریگامی که از نمودارها و دستورالعمل‌های گویا استفاده می‌کنند، آموزش داده می‌شود. هنر اوریگامی در حال افزایش است و مورد توجه همه است. بیایید بررسی کنیم که چگونه تا کردن کاغذ ساده می تواند برای ذهن، بدن و روح شما مفید باشد.
 • فواید شگفت انگیز اوریگامی

آیا آخرین باری را که کاغذی را برای ساختن یک گل یا هواپیما تا کرده اید، به یاد دارید؟ احتمالا نه. اما وقت آن است که بهترین کاغذهای اوریگامی را تهیه کنید و به ذهن خود اجازه دهید جادو بسازد.

این مهارت تا کردن کاغذ برای بزرگسالان و کودکان به طور یکسان ضروری است. هنر اوریگامی باستانی علاوه بر مزایای درمانی، فوایدی برای کودکان در کلاس های امروزی نیز دارد. ما تمام دلایل اصلی را برمی‌شماریم که چرا شما و فرزندتان باید اوریگامی را یاد بگیرید.

این موارد شامل:

 1. رشد مهارت های ریاضی
 2. ساختن توانایی های شناختی
 3. نگرش حل مسئله را ایجاد می کند
 4. خلاقیت را تقویت می کند
 5. مهارت های اجتماعی را تقویت می کند
 6. به سلامت عمومی کمک می کند
 7. علم را آسان می کند

 

در اینجا بررسی می کنیم که چگونه اوریگامی چنین شگفتی هایی را آشکار می کند.

اوریگامی برای دانشگاهیان

7 مزیت خیره کننده اوریگامی برای فرزند شما | فواید اوریگامی برای فرزند شما | همه چیز درباره اوریگامی

همچنین مطالعه کنید: اوریگامی چیست و چه کاربردی دارد

 • رشد مهارت های ریاضی

ژاپنی ها با توجه به مزایای حیاتی آن، اوریگامی را به بخشی از برنامه درسی مدارس ابتدایی تبدیل کرده اند. به طور کلی، این هنر توسعه می یابد:

 • مهارت های فضایی
 • مهارت های تفکر
 • مهارت های تحلیلی
 • مهارت های خلاقانه
 • مهارت های رفتاری
 • مهرت های حرکتی

علاوه بر این، این یک تمرین مغزی است که حافظه، تمرکز، اعتماد به نفس، صبر را بهبود می بخشد: کلید رشد کودک.

علیرغم تاریخچه غنی آن، استفاده از اوریگامی برای آموزش مفاهیم ریاضی مانند کسرها و هندسه نسبتاً جدید است. در کلاس‌های هندسه، دانش‌آموزان می‌توانند مفاهیم تقارن و اشکال را با درک آن‌ها روی یک تکه کاغذ درک کنند.

از طریق تجربه بصری واقعی، یادگیری با اوریگامی آسان دائمی تر می شود. علاوه بر این، این مهارت خلاق، ذهن را درگیر می کند و با تحریک ذهنی، دستان تمرین را فرا می خواند

 

 • ایجاد توانایی های شناختی

اوریگامی هنری است که هم شامل مهارت های شناختی و هم مهارت های حرکتی می شود. تحقیقات نشان می‌دهد که چین‌های ساده کاغذ به افزایش تطبیق و اصلاح استراتژی‌های تنظیم در کودکان کمک می‌کند.

در نتیجه، هماهنگی دست و چشم آنها بهبود می یابد و مهارت های ادراکی آنها نیز تقویت می شود. با مهارت های ادراکی بیشتر، توانایی ارزیابی و تشخیص الگوها به شدت ارتقا می یابد. این امر باعث می‌شود دانش‌آموزان سریعاً هر اطلاعاتی را درک کنند، ارزیابی کنند و بر اساس آن عمل کنند.

به طور کلی، تمرکز، حفظ تمرکز، و مهارت های شناختی را می توان در کودکان از طریق الگوهای اریگامی آسان توسعه داد.

7 مزیت خیره کننده اوریگامی برای فرزند شما | فواید اوریگامی برای فرزند شما | آموزش ساخت اوریگامی ساده | همه چیز درباره اوریگامی

 

 • نگرش حل مسئله را ایجاد می کند

اوریگامی پاسخ بسیاری از سوالات در زمینه فیزیک، ریاضیات و نجوم است. این به توسعه تئوری های علمی کمک می کند و در بین محققان و دانشمندان موفقیت زیادی دارد. هر تا از کاغذ که چین نامیده می شود، از شناخت و خلاقیت به طور همزمان استفاده می کند. در واقع، دانشمندان مدل های اوریگامی خود را به عنوان یک تمرین حل مسئله شکل می دهند. به همین دلیل به یک ابزار ضروری در زمینه ریاضیات و مهندسی مکانیک تبدیل شده است.

از اقدامات مشابه می توان در مراحل شکل گیری آموزش و رشد کودک نیز استفاده کرد. یک دانش آموز می تواند از درک توالی و رشدی که برای درونی کردن یک مشکل مورد نیاز است بهره مند شود. این دیدگاه حل مسئله بر رفتار و شخصیت کلی آنها تأثیر می گذارد.
 • خلاقیت را تقویت می کند

با تا زدن یک چین کاغذ پس از چین، مشتاقانه نتیجه نهایی را پیش بینی می کنید. این می تواند یک هواپیما، یک گل، یک خرگوش یا حتی یک فیل باشد: تعداد n امکان با اوریگامی وجود دارد. وقتی کودکان با دست خود کاغذ را دستکاری می کنند، قدرت خلاقیت خود را آزاد می کنند. مهارت‌های تفکر درجه بالاتر با تخیل کار می‌کنند تا زیبایی‌ شناسانه‌ترین تکه خلقت را کنار هم بگذارند، همه از یک ورق کاغذ. بنابراین، اوریگامی با شکل دادن به فردیت سود می برد.

با این حساب، اوریگامی به عنوان یک سرگرمی اصلی برای دنبال کردن طبقه بندی می شود. می توان آن را از هر جایی آموخت و تنها چیزی که می خواهد یک برگ کاغذ است. مبتدیان می توانند این مهارت را در هر زمانی دنبال کنند. سایت یار مهربان پکیجی را برای علاقه مندان به یادگیری اوریگامی تهیه کرده است که میتوانید از لینک زیر آنرا مشاهده و تهیه نمایید

فقط کافی است این پکیج آموزشی را تهیه کنید و به طور مداوم یاد بگیرید و در کمترین زمان اوریگامی آسان خواهید ساخت.

پکیج آموزش تصویری اوریگامی ساده و زیبا

آموزش اوریگامی | آموزش اوریگامی ساده | آموزش اوریگامی سه بعدی | فیلم آموزش اوریگامی | دانلود آموزش اوریگامی

پکیج آموزش تصویری اوریگامی | آموزش ساخت اوریگامی ساده | همه چیز درباره اوریگامی

 • مهارت های اجتماعی را ترویج می کند

اوریگامی ابزاری قدرتمند برای ایجاد مهارت های اجتماعی لازم در بین کودکان است. در اینجا کودکان و بزرگسالان گرد هم می آیند تا یاد بگیرند و چیزی بدیع خلق کنند. مدارس از اوریگامی برای آموزش ارزش کار تیمی و یادگیری مشارکتی استفاده می کنند. به عنوان یک پروژه گروهی، اوریگامی تعامل را تحریک می کند، ارتباطات را ایجاد می کند و مهارت های مکالمه را تقویت می کند.

در یک یادداشت جانبی، کودکان می توانند از طریق مشاهده و با پیروی از دستورالعمل ها به دانش غنی دست یابند. به طور طبیعی، آنها از دیدگاه های جدید استقبال بیشتری می کنند. اوریگامی بیشتر یک مدیتیشن است که با تمرین و صبر عمیق تر می شود. چنین عاداتی مهارت های اجتماعی مناسبی را در کودکان در سال های اولیه رشد آنها ایجاد می کند.

 

 • به سلامت عمومی کمک می کند

داشتن یک اوریگامی فوق‌العاده هوشیار و با مهارت، علاوه بر مزایای آموزشی، فواید درمانی نیز دارد.

با نسبت دادن احساس موفقیت و رضایت در فرد، سلامت عمومی را ارتقا می دهد. این همان رضایتی است که سازندگان وقتی چیزهایی را از هوا می سازند لذت می برند.
زمانی که کاغذی را تا می‌کنید، تبدیل به امتداد دید شما می‌شود و پس از اتمام آن باعث ایجاد احساس شادی می‌شود. با این وجود، کل فرآیند یوگا و مدیتیشن بسیار آرام‌بخش است. این به طور خاص بر ایجاد تفکر متمرکز (یک عادت اصلی همه افراد موفق) تأکید می کند.
بدین ترتیب دانش آموزان از مهارت های شناختی بالغ و نگرش سالم سود مضاعف می برند.

 

 • آسان سازی علم

علوم و ریاضیات دروس پایه ای هستند که برنامه درسی مدرسه را تشکیل می دهند. اما اغلب دانش آموزان آنها را خسته کننده و بی روح می دانند. اما اکنون معلمان، اوریگامی را برای تغییر معرفی کرده اند.

اوریگامی به دانش آموزان کمک می کند تا مفاهیم فیزیک را با درک سه بعدی و تئوری ها ساده کنند. به این ترتیب، اوریگامی با دادن برگه‌ای خالی به دانش‌آموزان برای آزمایش و طراحی، اصالت را ترویج می‌کند. اوریگامی که توسط دانشمندانی مانند Kaushik Jayaram و محققانی مانند Robert Lang استفاده می شود، به موفقیت و ارتباط این مهارت افزوده است.

جدا از تمام این مزایای آموزشی، اوریگامی به افراد کمک می کند تا مهارت های فرهنگی خود را نیز توسعه دهند. این هنر با آگاهی از فرهنگ و ارزش‌های زیبایی‌ شناختی ژاپنی همراه است.
دیدن اینکه چگونه یک تکه کاغذ ساده مردم را در سراسر مرزها متحد می کند واقعاً الهام بخش است.

 

اوریگامی، آموزش اوریگامی، فواید اوریگامی برای کودکان،

7 مزیت خیره کننده اوریگامی برای فرزند شما

 

پس از تجزیه کامل فواید اوریگامی، وقت آن است که به تجارت خلاقانه بپردازیم. در اینجا 20 پروژه اریگامی سطح مبتدی برای دانش آموزان وجود دارد که باید انجام دهند:

 1. مکعب اوریگامی مدولار
 2. کیف پول پاکت اوریگامی
 3. جعبه اسنک اوریگامی
 4. پنکه دستی اوریگامی
 5. هواپیمای کاغذی اوریگامی
 6. پرندگان اوریگامی
 7. گلدان اوریگامی
 8. جا مداد اوریگامی
 9. بستنی اوریگامی
 10. آباژور اوریگامی
 11. نشانک های سرگرم کننده اوریگامی
 12. کمان اوریگامی
 13. قایق اوریگامی
 14. صورت توله سگ اوریگامی
 15. پروانه اوریگامی
 16. فالگیر اوریگامی
 17. خرگوش اوریگامی
 18. ماهی اوریگامی
 19. ستاره اوریگامی
 20. میوه های اوریگامی

با خلق هنر سرگرم کننده اریگامی زمان خوبی داشته باشید!

 

فواید اوریگامی برای فرزند شما، پکیج آموزش تصویری اوریگامی، آموزش ساخت اوریگامی ساده، همه چیز درباره اوریگامی

دیدگاهتان را بنویسید